جوانسازیبوتاکسدرمان گودی زیر چشمدرمان سیاهی زیر چشمتزریق فیلر
سایت دکتر واعظ

پرسش و پاسخ درباره خالکوبی یا تاتو

خالکوبي یا تاتو چیست ؟
خالکوبي عبارت است از ايجاد يک علامت يا شکل پاک نشدني روي پوست که با وارد کردن رنگ به داخل پوست از طريق سوزن يا ساير وسايل نوک تيز انجام میشود.

انجام تاتو چه عوارضی دارد ؟
بدلیل اینکه این کار از طریق فرو کردن سوزن انجام میشود احتمال انتقال انواع عفونت ها مثل ایدز، هپاتیت، عفونت استافیلوکوکی و سلولیت وجود دارد.از طرف دیگر احتمال واکنش های آلرژیک و حساسیت پوستی به مواد و رنگ های خالکوبی وجود دارد که در نتیجه علایم التهاب و حساسیت موضعی در محل خالکوبی ظاهر می شود.

چه روش هايي براي پاک کردن خالکوبي و تاتو وجود دارد ؟
روشهاي متعددي براي برداشتن و پاک کردن خالکوبي وجود دارد، شامل : جراحي ناحيه خالکوبي وبخیه کردن ناحيه؛ سایش مکانيکي (در اين روش از يک وسيله جهت سايش پوست استفاده مي شود)؛ سرمادرماني يا کرايوتراپي؛ استفاده از اسيدهاي شيميايي و سرانجام ليزردرماني شامل ليزرهاي لايه بردار مثل اربيوم و co2 و ليزرهاي غير لايه بردار.

بهترين روش کدام است ؟
بهترين روش برای از بین بردن تاتو و خالکوبی ليزر درماني است. بهترين ليزر براي پاک کردن تاتو، ليزر کيوسوييچد(Q-switched) است، زيرا بدون ايجاد جوشگاه (اسکار) از طريق تکه تکه کردن قطعات رنگ موجود در پوست، سلول هاي ايمني پوست را در بلعيدن و زدودن رنگ خالکوبي کمک مي کنند.

چه خالکوبي هايي با لبزر راحت تر پاک مي شوند ؟
هر چه خالکوبي سطحي تر باشد، راحت تر پاک مي شود. برخي رنگ ها مثل سياه، و آبي و قهوهاي بهتر از رنگ هايي مثل قرمز قابل پاک شدن با ليزر هستند. معمولاً پاک شدن خالکوبي توسط ليزر نياز به چند جلسه درمان دارد و بيمار بايد صبر داشته باشد و به پزشک متخصص پوست خود اعتماد کند.

بعضی افراد براي پاک کردن خالکوبي خود از تاتوی همرنگ پوست استفاده میکنند آیا اين کار درست است ؟
انجام اين کار اشتباه است و با اين کار مشکلات فرد چند برابر خواهد شد، زيرا هنگام پاک کردن رنگ هاي هم رنگ پوست توسط ليزر، گاهي تغيير رنگ تيره صورت مي گيرد و وضعيت از آن چه که بوده بدتر مي شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب

خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب