لیزر موهای زائدجوانسازیجراحی پلکبوتاکستزریق فیلر
سایت دکتر واعظ
درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل

درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل

گودی زیر چشم یکی از شکایات شایع بیماران در مراجعه به متخصصین پوست است. گودی زیر چشمها میتواند در افراد جوان و به دلایل ارثی یا لاغری باشد . . . .

درمان زگیل تناسلی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با لیزر

درمان زگیل تناسلی روشهای زیادی دارد که در این بین لیزر قطعی ترین و با عود کمتر نسبت با سایر روشها است. . . .

درماپن برای جوانسازی  و درمان اسکار

درماپن برای جوانسازی و درمان اسکار

درماپن تکنولوژی جدیدی است که از طریق ورود سوزنهای ظریف به پوست عمل میکند که باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می گردد. . . .

پرسش و پاسخ در مورد لیزر موهای زاید

پرسش و پاسخ در مورد لیزر موهای زاید

موهای زاید مشکل بسیاری از خانمهای امروزی است. این موها ممکن است در زمینه ارثی رشد کند که معمولا درمان آن با لیزر به راحتی انجام میشود. . . .

بخت تازه کار

حتما شنيده¬ايد که افراد تازه کار از بخت بلندي برخوردارند. کساني که در حوزه¬اي متخصص نيستند، سريع¬تر به ايده¬هاي خلاقانه در آن زمينه دست مي¬يابند، و افرادي که تازه يک بازي را ياد مي گيرند، معمولا در به کار بستن ابتکارهاي جالب موفق¬تر از کهنه¬کارها عمل مي¬کنند. دليل اين امر، خالي بودن فنجانِ ذهنِ تازه¬کارها و پذيرندگي و گشودگي¬شان بر امکانات نو است.
با استفاده از همين نکته روش بخت تازه¬کار ابداع شده است. در اين روش، مسئله به شکلي ساده و سرراست بر کاغذي نوشته مي¬شود و تلاش مي¬شود تا در شيوه¬ي بيان آن پيش¬فرض¬هاي موجود در حوزه¬ي تخصصي مربوطه وارد نشود. آنگاه اين مسئله با گروهي از افراد کاملا بي¬ربط در ميان گذاشته، و نظر ايشان پرسيده مي¬شود. گاه در ميان اين نظرات فکري خلاقانه و درخشان يافت مي¬شود که براي حل مسئله کاربرد مي¬يابد.

معيارهاي گوناگوني براي تعريف يک ايده¬ي خلاقانه و تفکيک کردنش از ساير انديشه¬ها وجود دارد. يکي از معيارهاي رسمي، تعريفي است که اداره¬ي ثبت اختراعات و ابتکارهاي ايالات متحده براي ارزيابي ايده¬هاي نو به دست داده است. بر مبناي قواعد اين اداره، ايده¬اي خلاقانه است که مشکلي خاص را به شيوه¬اي جديد و مطلوب حل کند، و در اين بين از راه¬حل¬هاي پيشين و شناخته شده فراتر رود. يعني در جايي که روش¬هاي قديمي شکست خورده بودند، به نتيجه¬اي مطلوب منتهي شود. در ضمن اين راه حل بايد نامنتظره و دور از انتظار باشد، و به کمک آزمايش¬ها و روش¬هاي عملي قابل تاييد باشد.

از اين تعريف چنين بر مي¬آيد که ايده¬ي خلاقانه، بايد دست کم سه ويژگي داشته باشد:
الف) فکر بايد نوآورانه باشد، يعني مسيري تازه را براي حل مسئله بگشايد و چيزي تازه به اندوخته¬هاي ذهني ما اضافه کند.
ب) راه حل بايد کارآمد باشد، يعني به راستي مسئله را حل کند و گره از مشکلي بگشايد يا خواستي را برآورده کند.
پ) راه¬حل بايد تا حدودي شگفت¬انگيز و نامنتظره باشد. يعني به سادگي به ذهن همه خطور نکند و در نگاه اول ناشدني و دور از ذهن بنمايد.
راه¬حلي که اين ويژگي¬ها را داشته باشد، خلاقانه است.

برگرفته از کتاب خلاقیت
نويسنده: شروین وکیلی
چاپ: بهار 85


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب

خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب