اسکار آکنهدرمان زگیل تناسلیدرمان سیاهی زیر چشمجراحی پلکلیزر موهای زائد
سایت دکتر واعظ

کلی کار و یه ذره وقت

نوشته: برایان تریسی
ترجمه: دکتر ریونیز گلسرخی

رایجترین شکل فشار روحی که ما تجربه میکنیم فشار روحی در برابر کارهای بسیار زیادی است که برای انجامشان وقت کمی داریم. در حقیقت امروزه «کمبود وقت» بزرگترین مشکل پیش روی غالب مدیران در آمریکا میباشد.
ساده بگوییم، ما زمان کافی برای به انجام رساندن همه مسؤولیتهایمان نداریم. به خاطر محدودیتهای بودجهای، بازخرید کارکنان، کم کردن حجم پرسنلی، و فشار رقابتی، فرد فرد مدیران ملزم به افزایش حجم کاری خود میشوند، که همهاش، برای اداره کردن توأم با آرامش یک شرکت و یا بخش الزامی به نظر میرسد.

کارآزموده شوید:
راه حل این مشکل فشار کاری این است که شما در «مدیریت وقت» کارآزموده شوید. احتمالاً هیچ مهارت دیگری برای یادگیری وجود ندارد که به شما سود رسانتر از این باشد که در استفاده از شیوههای «مدیریت وقت» مطلع و با تجربه باشید.

نسبت به ایدههای جدید دید باز داشته باشید:
ابلهترینِ مدیران، یا اوست که احساس میکند برای یادگیری «مدیریت وقت» فرصت ندارد و یا بدتر، آن مدیری است که در حالیکه تحت فشار کاری بسیار قرار دارد احساس میکند که هر آنچه که باید در این باره بداند، از پیش میداند.

هرگز دست از یادگیری برندارید:
واقعیت این است که شما میتوانید «مدیریت وقت» را مطالعه کنید، دورههای آموزشی این مبحث را برای برنامهریزی کردن برای کل زندگی کاری خود بگذرانید ولی شما هنوز همه آن چیزی را که نیاز دارید بدانید، تا حداکثر بهره را در حالیکه دارید کار خود را به مؤثرترین شکل انجام میدهید، ببرید، نمیدانید.

کلیدهای «مدیریت وقت»:
دو کلید حیاتی برای «مدیریت وقت» عبارتند از:
1-قابلیت در اولویتبندی کردن
2-قابلیت در تمرکز کامل در هر زمینه در زمان خودش.
از آنجاییکه هیچ گاه زمان کافی برای انجام همه کارهای لازم وجود ندارد شما نیاز دارید که دائماً در فعالیتهای خود تعیین اولویت بنماید.
شاید بهترین سؤالی که شما میتوانید به خاطر بسپارید و بطور مداوم تکرار نمایید این است که « با ارزشترین استفاده از وقت فعلی من چیست؟»

بهترین سؤالها:
این سؤال که « با ارزشترین استفاده از وقت فعلی من چیست؟» بیش از هر سؤال دیگری در فهرست لیست استراتژیهای «مدیریت وقت» باعث میشود که شما ساعت به ساعت در مسیر صحیح خود حرکت نمایید. تمایل طبیعی در همه ما این است که استاد بزرگی در انجام کارهای کوچک شویم. به این صورت که تسلیم این وسوسه شویم که اوّل کارهای خرده را سروسامان بدهیم. هرچه باشد کارهای خرد سادهتر هستند و غالباً از انجام کارهای بزرگتر و مهمتر که در واقع نماد باارزشترین استفاده از وقت شما میباشند، تفریحیتر هستند.

از مسئولیتهای اصلی خود شروع کنید:
در هر حال، جدیت شخصی در تنظیم کارتان و تمرکز بر پر ارزشترین مسئولیتها، نقطه عطفی در تحت کنترل گرفتن وقتتان و کم کردن مقدار فشار میباشد.

تمرینهای عملی :
شما میتوانید از یکی از این دو روش برای تحت کنترل گرفتن سریع وقتتان استفاده کنید:
اوّل اینکه، تصمیم بگیرید که امروز کارآزمودة «مدیریت وقت» شوید.
کتاب بخوانید، به برنامههای صوتی گوش دهید و در دورههای آموزشی «مدیریت وقت» شرکت کنید. سپس .... تمرین و تمرین و تمرین ... هر روز ... تا زمانی که استاد مهارتهای «مدیریت وقت» شوید.
دوّم اینکه، پیش از شروع کار اولویتهای واضحی برای کار روزانه خود تعیین کنید. سپس به خود عادت دهید که همیشه از مهمترین مسئولیت خود آغاز کنید و در همان مسیر جلو بروید تا اینکه به اتمام برسد. این کار مقدار زیادی از فشار روحی شما را، به سرعت
کاهش میدهد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب

خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب