جوانسازیجراحی پلکاسکار آکنهلیزر موهای زائدتزریق فیلر
سایت دکتر واعظ
درمان چروکهای زیر چشم

درمان چروکهای زیر چشم

درمان چروکهای دور چشم یکی از مهمترین اجزای جوانسازی صورت است. تکنیک های مختلفی برای درمان به کار گرفته شده است. . . . .

جراحی زيبايی پلک یا بلفاروپلاستی

جراحی زيبايی پلک یا بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک یکی از عملهای زیبایی است که در جوانسازی چشم و صورت فرد نقش به سزایی دارد. این عمل با تکنیک خاص توسط دکتر واعظ انجام میشود. . . .

تزریق بوتاکس های معتبر دنیا

تزریق بوتاکس های معتبر دنیا

تزریق بوتاکس شاید در مراکز متعددی انجام شود ولی باید قبول کرد که تکنیک تزریق پزشکان مختلف با هم متفاوت است همینطور نتایج زیبایی آن. . . .

رینوپلاستی بدون عمل جراحی

رینوپلاستی بدون عمل جراحی

با این روش میتوان طی چند دقیقه و بدون جراحی زیبایی بینی بسیاری از مشکلات بینی را برطرف نمود. مهمترین کاربرد این روش برای . . . . .

معرفی کتاب "راه چهارم"

دست نویس زیر ، برداشتی شخصی همراه با کمی تغییرات از برخی فصول کتاب « راه چهارم راهنمای دانشمندان جوان ایرانی» نوشته ی دانشمند ارجمند آقای دکتر فرخ سعیدی است. بخوانیم و ....

دانشمندان جوان ایرانی که تحصیل کرده خارج یا داخل هستند ، هنگامی که وارد میدان سخت زندگی در ایران می شوند و پیچیدگی و کندی و فراز و نشیب امور را از نزدیک مشاهده می کنند، تنها سه راه به روی خود باز می بینند:
1) گروهی به این فکر می افتند که هر چه زودتر از کشور بروند ، به این امید که بلکه در خارج یک زندگی منظم و مرتب و پربار براساس معلومات و مهارتهای خود برای خود دست و پا کنند.
2) گروهی « دانش»خود را کنار می گذارند و به دنیای بیکران هنر و عرفان و شعر و فلسفه و چه بسا تجارت پناه می برند.
3) گروهی نیز همرنگ جماعت می شوند و به سهم خود از فرصتهای طلائی که در یک جامعه جهان سومی برای تحصیل کرده ها پیش می آید ، بهره می برند.

آنچه مسلم است این است که هیچکس را نمی توان و نباید در انتخاب راهش ، تحسین یا نکوهش کرد اما آیا راه چهارمی نیز وجود دارد؟راه چهارم : تک تک دانشمندان جوا ن ایرانی می توانند راهنمایانی باشند برای مردم جامعه ایرانی در عبور آنها از یک گذرگاه تاریخی.
کدام گذرگاه تاریخی ؟ گذرگاهی برای کسب «فرهنگ علمی».
فرهنگ علمی چیست ؟ فرهنگ بر دو نوع است. یکی «فرهنگ ادبی» که شامل زبان ، دین و هنر است و ما بهترین نوع آن را در جهان داریم و دیگری «فرهنگ علمی» که شامل اقتصاد ، مدیریت، آموزش و دانش است و ما بهترین نوع آن را در جهان نداریم!

حدود 1500 سال قبل از کشف آمریکا ، منشور حقوق بشر در ایران نگاشته شد و حدود 150 سال قبل از شروع صنعتی شدن ایران ، رنسانس در غرب روی داد. با مقایسه این دو عدد به دو نکته مهم پی می بریم ؛ اول اینکه از قدمت فرهنگ ادبی خود که بطور ناخودآگاه در تمام وجود ما ریشه دوانده است آگاه می شویم و دوم اینکه در می یابیم برای کسب فرهنگ علمی در سطح فعلی ، حداقل به چند نسل زمان همراه با تلاش مداوم نیاز داریم و حل مشکلات جامعه ما بصورت یک شبه فقط خیالی خام است.

در مشکلات ما در اصل نه خارجیها مقصرند و نه حکومتهای ما. قصور با یک یک مردم ما است. نه اینکه ما مردم بدی باشیم برعکس در مقایسه با مردم بسیاری از کشورهای دیگر ما انسانهای بسیار شریفی هستیم. تنها گناه ما این است که دوران شکوهمندیِ فکریِ اروپاییِ چند سدة پیش را طی نکرده ایم. دورانی که بدون عبور از آن نمی توان به روحیه و بینش لازم برای دانش و پژوهش امروزی رسید.به هر حال هرچه بود گذشت. حالا چه باید کرد ؟….
در کتاب « راه چهارم » که توسط انتشارات نخل دانش چاپ شده است ابعاد بیشتری از این موضوع مورد بحث قرار می گیرد و به چون و چراهای این موضوع بصورت جامعتری پرداخته می شود. در پایان برای استاد گرانمایه جناب آقای دکتر سعیدی که تجربیات زندگی ارزشمند خود را در نگارش این کتاب بکار گرفته اند آرزوی تداوم در پویایی دارم.

محمد رضا حکیمیان


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب