تزریق فیلراسکار آکنهجراحی پلکجوانسازیبوتاکس
سایت دکتر واعظ
اسکلروتراپی ، درمان رگهای ساق و ران

اسکلروتراپی ، درمان رگهای ساق و ران

اسکلروتراپی به معنی تزریق ماده دارویی درون رگهای واریسی و عنکبوتی ساق و ران است که نهایتا به بسته شدن رگها و درمان آنها منجر میشود. . . .

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال یا میکرونیدلینگ آر اف را میتوان موثرترین تکنولوژی در جوانسازی و لیفتینگ صورت دانست که طی چند جلسه میتواند . . . . .

درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل

درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل

گودی زیر چشم یکی از شکایات شایع بیماران در مراجعه به متخصصین پوست است. گودی زیر چشمها میتواند در افراد جوان و به دلایل ارثی یا لاغری باشد . . . .

تزریق فیلر ژویدرم(Juvederm)

تزریق فیلر ژویدرم(Juvederm)

در بین ژلهای اسید هیالورونیک ژویدرم، محصول کارخانه آلرگان آمریکا از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و قطعا پرمصرف ترین ژل در اروپا و آمریکا است. . . .

معرفی کتاب "راه چهارم"

دست نویس زیر ، برداشتی شخصی همراه با کمی تغییرات از برخی فصول کتاب « راه چهارم راهنمای دانشمندان جوان ایرانی» نوشته ی دانشمند ارجمند آقای دکتر فرخ سعیدی است. بخوانیم و ....

دانشمندان جوان ایرانی که تحصیل کرده خارج یا داخل هستند ، هنگامی که وارد میدان سخت زندگی در ایران می شوند و پیچیدگی و کندی و فراز و نشیب امور را از نزدیک مشاهده می کنند، تنها سه راه به روی خود باز می بینند:
1) گروهی به این فکر می افتند که هر چه زودتر از کشور بروند ، به این امید که بلکه در خارج یک زندگی منظم و مرتب و پربار براساس معلومات و مهارتهای خود برای خود دست و پا کنند.
2) گروهی « دانش»خود را کنار می گذارند و به دنیای بیکران هنر و عرفان و شعر و فلسفه و چه بسا تجارت پناه می برند.
3) گروهی نیز همرنگ جماعت می شوند و به سهم خود از فرصتهای طلائی که در یک جامعه جهان سومی برای تحصیل کرده ها پیش می آید ، بهره می برند.

آنچه مسلم است این است که هیچکس را نمی توان و نباید در انتخاب راهش ، تحسین یا نکوهش کرد اما آیا راه چهارمی نیز وجود دارد؟راه چهارم : تک تک دانشمندان جوا ن ایرانی می توانند راهنمایانی باشند برای مردم جامعه ایرانی در عبور آنها از یک گذرگاه تاریخی.
کدام گذرگاه تاریخی ؟ گذرگاهی برای کسب «فرهنگ علمی».
فرهنگ علمی چیست ؟ فرهنگ بر دو نوع است. یکی «فرهنگ ادبی» که شامل زبان ، دین و هنر است و ما بهترین نوع آن را در جهان داریم و دیگری «فرهنگ علمی» که شامل اقتصاد ، مدیریت، آموزش و دانش است و ما بهترین نوع آن را در جهان نداریم!

حدود 1500 سال قبل از کشف آمریکا ، منشور حقوق بشر در ایران نگاشته شد و حدود 150 سال قبل از شروع صنعتی شدن ایران ، رنسانس در غرب روی داد. با مقایسه این دو عدد به دو نکته مهم پی می بریم ؛ اول اینکه از قدمت فرهنگ ادبی خود که بطور ناخودآگاه در تمام وجود ما ریشه دوانده است آگاه می شویم و دوم اینکه در می یابیم برای کسب فرهنگ علمی در سطح فعلی ، حداقل به چند نسل زمان همراه با تلاش مداوم نیاز داریم و حل مشکلات جامعه ما بصورت یک شبه فقط خیالی خام است.

در مشکلات ما در اصل نه خارجیها مقصرند و نه حکومتهای ما. قصور با یک یک مردم ما است. نه اینکه ما مردم بدی باشیم برعکس در مقایسه با مردم بسیاری از کشورهای دیگر ما انسانهای بسیار شریفی هستیم. تنها گناه ما این است که دوران شکوهمندیِ فکریِ اروپاییِ چند سدة پیش را طی نکرده ایم. دورانی که بدون عبور از آن نمی توان به روحیه و بینش لازم برای دانش و پژوهش امروزی رسید.به هر حال هرچه بود گذشت. حالا چه باید کرد ؟….
در کتاب « راه چهارم » که توسط انتشارات نخل دانش چاپ شده است ابعاد بیشتری از این موضوع مورد بحث قرار می گیرد و به چون و چراهای این موضوع بصورت جامعتری پرداخته می شود. در پایان برای استاد گرانمایه جناب آقای دکتر سعیدی که تجربیات زندگی ارزشمند خود را در نگارش این کتاب بکار گرفته اند آرزوی تداوم در پویایی دارم.

محمد رضا حکیمیان


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب

خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب