دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


اطلاعیه مهم رزرو نوبت

میکرودرم و آراف فرکشنال

باز شدن مطب

بهترین راه برای دسترسی ب

آدرس جدید مطب

جدید ترین روش جوانسازی و

نسل جدید میکرودرم ابریژن

مشاوره زیبایی صورت

"زیبایی صورت" را میتوان به صورت مجموعه صفاتی تعریف کرد که باعث جذابیت فرد مخصوصاً برای جنس مخالف میگردد.بخشی از این زیبایی را ما از والدین خود به ارث میبریم ولی این همه ماجرا نیست و بخش مهمی از زیبایی دست خود ماست که میتوانیم با افزودن زیبایی اکتسابی به زیبایی ارثی حداکثر جذابیت را برای خود ایجاد کنیم.ویژگیهای مذکور اغلب ذاتی بوده و ایجاد تغییر در آنها بسته به نوع صفت از کم تا متوسط میسر است.ولی موضوع اصلی بحث ما عوارض بیماریها و صفات اکتسابی است که قابلیت تغییر و برگرداندن آن بسیار زیاد است و در واقع بخش اعظم کارهای زیبایی در این قسمت صورت میگیرد.

طبق تحقیقات انجام شده به صورتی لفظ زیبا اطلاق میگردد که دارای ویژگیهای زیر باشد:
1. پوست هموار و شفاف
2. وجود تقارن در اجزای صورت
3. چانه کوتاه و باریک، لبهای پر با لبه های کاملاً مشخص، چشمهای درشت و ابروهای باریک.البته این ویژگیهای صورت جذاب زنانه است و ملاکهای صورت مردانه تفاوت دارد.در بین این مشخصات چشمهای درشت از امتیاز بیشتری برخوردار است.
4. عدم وجود بیماری مثل ضایعه پوستی، زگیل، کیست، تومور، آکنه و موی زاید

شایعترین علت مراجعه بیماران موارد زیر است :
1. لک صورت ( pigmentation ) :

لکهای صورت که شایعترین فرم آن ملاسما یا لک حاملگی است از مشکلات اصلی خانمها میباشد.امروزه علاوه بر دارو استفاده از دستگاه میکرودرم ابریشن کمک زیادی به رفع لک های مقاوم به درمانهای معمول کرده است.لکهای موضعی رامیتوان با لیزر یا لایه برداری نقطه ای از بین برد.برای لکهای مقاوم به درمان نسل جدید لیزرها بسیار موثر هستند..

2. اسکار آکنه ( جای جوش ) :
از مخرب ترین عوارض بیماری میباشد که بر اعتماد به نفس بیمار نیز موثر است. جای جوش میتواند به صورت فرورفتـگی، لک نقطه ای یا به ندرت برجستگی ظاهر گردد.امروزه راههای درمان موثری برای جای جوش وجود دارد که بهترین آنها لیزر است.لیزر های فرکشنال که نسل جدیدی از لیزر ها هستند بدون داشتن عوارض لیزر های قدیمی اثرات مشابه آنها دارند.برای اطلاعات بیشترلطفاً اینجا را کلیک کنید.

3. کک و مک :
با وجود ارثی بودن کک و مک علاوه بر درمان دارویی از لیزر یا لایه برداری نقطه ای میتوان در درمان کک و مک استفاده کرد.درمان کک و مک با لیزر معمولاً برای بیمار بسیار راضی کننده است.

4. موهای زاید :
در حال حاضر بهترین روش دایمی از بین بردن موهای زاید لیزر میباشد.دقت کنید که رفع دایمی موهای زاید فقط در صورتی است که دستگاه لیزر مناسب انتخاب شده و تنظیمات دستگاه دقیق و بر اساس صورت بیمار باشد. برای اطلاعات بیشتر لطفاً اینجا را کلیک کنید.

بخشی از زیبایی افراد بواسطه افزایش سن و تماس طولانی با آفتاب دستخوش تغییر میشود که اغلب این تغییرات قابل برگشت هستند:

1. چروک دور چشم :
از شکایتهای شایع خانمها است که با تزریق بوتاکس(BOTOX) و لیزر قابل درمان است. در مواردی هم لایه برداری و درمان طولانی مدت موثر است.کرمهای دور چشم اکثراً هیچ اثری ندارند.لیزر های فرکشنال اخیراً اثرات خوبی در درمان چروکهای دور چشم داشته است.

2. تیرگی و گودافتادگی زیر چشم :
این حالت اغلب ارثی است که با افزایش سن تشدید میگردد.برای برطرف کردن این مشکل میتوان از تزریق هیالورونیک اسید یا کلاژن استفاده کرد.

3. چروکهای پیشانی :
خط اخم و چروکهای پیشانی با تزریق بوتاکس(BOTOX) یا در صورت تمایل بیمار با جراحی face lift قابل درمان است.

4. فرورفتگی چینهای کنار لب ( nasolabial fold ) :
این فرورفتگی به راحتی با تزریق ژلهای کلاژنی یا هیالورونیک اسید قابل درمان است.

5. افتادگی پلک :
این حالت که به صورت پف کردگی پلک ظاهر میشود به صورت فرد نمای غمگین یا خسته میدهد.این مشکل به راحتی با جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی(Blepharoplasti ) قابل درمان است.برای اطلاعات بیشتر لطفاً اینجا را کلیک کنید.

6. افتادگی ابرو و صورت :
افتادگی ابرو به همراه چروکهای پیشانی با تزریق بوتاکس(BOTOX) قابل درمان است. در صورت تمایل بیمار به جراحی و درمان همزمان افتادگی ابرو و صورت جراحی face lift درمان مفیدی است.

در یک مشاوره زیبایی چه مواردی مد نظر قرار میگیرد :
1. هزینه درمان :

از مهمترین پارامترهای درمان است. بیمار باید واقع بینانه سطح مالی خود را در نظر بگیرد و بهترین درمان را انتخاب کند. درمانهای گرانتر معمولاً اثر سریعتر و بهتری دارند.

2. سرعت اثر درمان :
بعضی از بیماران برای بهبودی خود ضرب العجل خاصی دارند.معمولاً درمانهای سریع هزینه بیشتری دارند.

3. مدت استراحت(Down time) :
بعضی از درمانها باعث قرمزی، پوسته ریزی، التهاب و... میگردند که در نتیجه موجب دوری بیمار از فعالیت روزمره میگردد.

4. عوارض درمان :
تقریباً تمامی روشهای درمانی عارضه ایجاد میکنند که بسته به روش شدت و ضعف دارد.

5. تمایل بیمار :
در نهایت این بیمار است که با توجه به همه شرایط بهترین درمان مناسب حال خود را انتخاب میکند.

6. تجربه پزشک :
چیزی که یک مشاوره موثر را از تحقیقات شخصی متمایز میکند تجربه پزشک است.پزشک میتواند بر اساس تجربیات و دانش خود، شرایط بیمار و نتیجه معاینات به بیمار بهترین روش درمان را پیشنهاد دهد.با این کار دامنه انتخابهای بیمار محدود شده و نتیجتاً انتخاب درمانی بهتری انجام میشود.در خاتمه اینکه در یک مشاوره خوب پزشک میتواند بیمار را از تمامی انتخابهای درمانی پیش روی بیمار مطلع سازد و مزایا و عوارض هر روش را با بیمار در میان گذارد.این کار باعث میشود تا بیمار آگاهانه بهترین و مناسب ترین درمان برای خودش را از نظر هزینه، سرعت اثر، عوارض و سایر پارامترها انتخاب کند.انتخاب آگاهانه روش درمانی یعنی موثرترین روش با کمترین عارضه.
در این مقاله سعی شده که به تمام سوالات شما پاسخ داده شود. اگر سوالی در ذهن شما بوده که بعد از خواندن این مقاله هنوز پاسخ داده نشده است، لطفا آن را در قسمت پایین بنویسید. پاسخ سوال شما به ایمیل شما ارسال میشود و پرسش و پاسخ شما بدون ذکر نام شما به مقاله اضافه خواهد شد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

Britta [ 1391-07-12 ]
What I find so interesting is you could never find this anyherwe else.

bahareh [ 1391-02-24 ]
salam man az shz hastam, sitetono motale kardam khaili khob bod matalebesh kamelan mofid bod albate man ghablan ham esme shomaro dar esfahan shanide bodam , va alan khaili supriz shodam ke inja didameton mamnon az matalebeton. ba arezoye moafaghiyat va salamatiye baraye shoma

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دانلود فایل هاآموزش رزرو نوبت اینترنتیصفحه اصلیمطالب و مقالاتخدمات در مطبزندگی نامهرزرو نوبتسوالات پزشکیآدرس مطبمعرفی سایت محصولات پوستیگالری تصاویرمشاوره زیبایی صورتسایتهای دیگرخوشبختی در یک کلامطبقه بندی موضوعی مقالاتمطالب پر بینندهپیامهای کاربرانخبرنامه کلینیکخبرنامه وب سایتمقالات موفقیت و خوشبختینظر سنجی در مورد محیط مطبنظر سنجی در مورد وب سایتاستخدام منشی