دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست ، مو و زیبایی


اطلاعیه مهم رزرو نوبت

میکرودرم و آراف فرکشنال

باز شدن مطب

بهترین راه برای دسترسی ب

آدرس جدید مطب

جدید ترین روش جوانسازی و

نسل جدید میکرودرم ابریژن

کاربردهای لیزر فراکسل

لیزر فركشنال یا فرکسل (فراکسل) نسلِ جدید لیزرهای جوانسازی پوست است كه با استفاده از تكنولوژی پیشرفته ، اشعه لیزر را به هزاران اشعه میكروسكوپیك تقسیم می كند ، در نتیجه فقط بخشی از پوست تحت تأثیر اشعه قرار میگیرد و بخش زیادی از پوست سالم میماند.این ویژگی باعث میشود که ضمن اینکه اثر جوانسازی پوست با کیفیت عالی انجام شود ، عوارض لیزر به حداقل برسد.از طرف دیگر لیزر فرکسل همزمان بر لایه سطحی پوست و لایه میانی پوست اثر میکند ، به همین دلیل اثر فوقالعادهای در جوانسازی پوست دارد.

مزیت لیزر فركسل نسبت به لیزرهای قبلی این است که با توجه به اینكه لیزر فركسل فقط بر بخشی ا ز پوست به صورت ستونهای حرارتی اثر میکند ، آسیب كمتری به پوست می رساند به همین دلیل اولاً ترمیم و بهبودی پس از لیزر سریعتر صورت می گیرد ، ثانیاً عوارض زودهنگام بعد از لیزرهای قبلی مثل قرمزی ، تورم و ادم بسیار كمتر ایجاد می شود و به همین دلیل فرد می تواند سریعتر به سرِكار برگردد. سومین مزیت اینكه عوارض دیرهنگام پس از لیزر مثل قرمزی طولانی مدت ،ایجاد لك پوستی و ایجاد اسكار ، نیز نسبت به لیزرهای قدیمی به ندرت ایجاد می شود .

لیزر فركسل طیف اثر وسیعی دارد بدین معنی كه در بسیاری از مشکلات پوستی به کار میرود و اثرات بسیار چشمگیری دارد. مهمترین کاربرد لیزر فركسل جوانسازی پوست و از بین بردن چینوچروکهای صورت است.فقط چند جلسه لیزر فرکسل میتواند تاثیر قابل توجهی در کاهش چروکهای صورت داشته باشد.تاثیر لیزر فرکسل در جوانسازی پوست 15-10 سال دوام دارد. چروکهای دور چشم نیز به خوبی به لیزر فرکسل جواب میدهد به طوریکه امروزه بهترین درمان برای چروکهای دور چشم به حساب می آید.

از طرف دیگر بسیاری از بیمارانیکه لیزر فركسل انجام میدهند عنوان میکنند که رنگ و قوام پوست آنها بهبود پیدا کرده و منافذ باز پوستی آنها بهبود یافته است. کاربرد مهم دیگر لیزر فركسل درمان اسکارهای آکنه (مشاهده عکس قبل و بعد)، سالک ، سوختگی و تصادف (مشاهده عکس قبل و بعد)است.افراد مبتلا به اسکارهای فرورفته آکنه با انجام چند جلسه لیزر فركسل درمان میشوند.سایر اسکارها مثل اسکار سالک و سوختگی هم پس از انجام لیزر فركسل بهبود قابل توجهی دارند.پس از درمان هر یک از انواع اسکار توسط لیرز فرکسل اثر آن تا آخر عمر باقی میماند.

یکی از مشکلات شایع امروزی ترکهایپوستی ناشی از بارداری یا دورهی بلوغ است که قبلاً درمانی نداشت ولی با لیزر فرکسل بسیاری از بیماران از درمان آن ابراز رضایت میکنند. لکهای حاملگی مقاوم به درمان نیز با انجام همزمان لیزر فركسل و مصرف دارو معمولاً از بین میروند. در بعضی مطالعات لکهای ناحیه شانه که در خانمهای ایرانی بسیار شایع است،با انجام لیزر فركسل درمان شده است.برای بسیاری از افراد انجام لیزر فركسل بدون بیحسی امكان پذیر است ولی برای افرادی که آستانهی درد پایینی دارند میتوان از كرمهای بیحس كننده نیم تا یك ساعت قبل از لیزر استفاده كرد . تعداد جلساتِدرمانی بسته به نوع بیماری تحت درمان ، بین 6-2 جلسه است . فواصل جلسات درمان معمولاً یك ماه می باشد .

لیزر فركسل از دسته لیزرهای بدون عارضه به شمار میآید. پس از انجام لیزر فركسل معمولاً تا چند روز پوستهریزی و بعضاً دلمه وجود دارد كه طبیعی است . گاهی اوقات تورم به مدت چند روز در محل وجود دارد. استفاده از كیسهی یخ بلافاصله پس از لیزر وسپس به طور متناوب می تواند میزان تورم را كمتر كند یا از بروز آن پیشگیری كند. عارضه نادر دیگر ایجاد لک ناشی از التهاب است كه اغلب در پوستهای تیره اتفاق میافتد و با کرمهای لکبر درمان میشود.به طور خلاصه لیزر فرکسل انقلابی در تکنولوژی جوانسازی پوست و رفع اسکارهای پوستی است که با توجه به عمقِ نفوذِ زیاد دارای اثرات فوقالعاده در پوست است. در عین حال با بهبود سریع و بدون ایجاد عارضه به عنوان بهترین روش جوانسازی پوست شناخته میشود.برای اطلاعات بیشتر در مورد لیزر فرکشنال اینجا را کلیک کنید
در این مقاله سعی شده که به تمام سوالات شما پاسخ داده شود. اگر سوالی در ذهن شما بوده که بعد از خواندن این مقاله هنوز پاسخ داده نشده است، لطفا آن را در قسمت پایین بنویسید. پاسخ سوال شما به ایمیل شما ارسال میشود و پرسش و پاسخ شما بدون ذکر نام شما به مقاله اضافه خواهد شد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

کوووثر [ 1395-08-20 ]
عااالي بود،من دوجلسه تاالان انجام دادم واقعا عالي بود درد کم و نتیجه تاالان خیلي خوب بود

hanie [ 1392-07-14 ]
بسیار عالی سپاس فراوان

نسرین عموشاهی [ 1392-01-30 ]
عالی بود مثل همیشه

رها [ 1391-02-20 ]
خیلی خوب بود مطالبتون.خداقوت

مهشید [ 1390-08-07 ]
فقط میتونم بگم موفق باشید. توی اصفهان حرف اول رو میزنید . بدرورد

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیدانلود فایل هاآموزش رزرو نوبت اینترنتیمطالب و مقالاتخدمات در مطبزندگی نامهرزرو نوبتسوالات پزشکیآدرس مطبمعرفی سایت محصولات پوستیگالری تصاویرمشاوره زیبایی صورتسایتهای دیگرخوشبختی در یک کلامطبقه بندی موضوعی مقالاتمطالب پر بینندهپیامهای کاربرانخبرنامه کلینیکخبرنامه وب سایتمقالات موفقیت و خوشبختینظر سنجی در مورد محیط مطبنظر سنجی در مورد وب سایتاستخدام منشی