جراحی پلکدرمان کک مکبوتاکسدرمان گودی زیر چشملیزر موهای زائد
سایت دکتر واعظ

درمان سریع جوش صورت

جوش صورت شایع ترین بیماری پوستی جوانان است. این بیماری اغلب با درمانهای موضعی یاخوراکی کنترل می شود.در این حالت درمان بیماری حدود ۶ ماه طول می کشد.اما گاهی اوقات به دلیل بی صبری بیمار یا دلایل دیگرلازم است که جوش های صورت زودتر از معمول درمان شود. از طرفی در شبکه های اجتماعی دایم این سوالات مطرح میشود که از بین بردن سریع جوش صورت چگونه امکان پذیراست؟ بهترین راه درمان جای جوش صورت چیست؟سریعترین روش از بین بردن جای جوش چیست؟

برای رفع سریع جوش صورت راه حل های زیر وجود دارد:
۱- لایه برداری:
لایه برداری با سالیسیلیک اسید یکی از روشهایی است که باعث درمان سریع جوش صورت میشود. این عمل باعث کاهش التهاب جوش های التهابی (ندول، پاپول و پوستول)، سرباز کردن جوشهای کومدونی،از بین رفتن جای جوشها و کاهش قرمزی ناشی از جوش میشود. برخلاف نام لایه برداری این عمل هیچ التهابی برجای نمیگذارد. مسلماً کیفیت مواد مصرفی در نتیجه نهایی عمل بسیار موثر است. مواد جدید که با تکنولوژی نانو تهیه میشوند این خاصیت را دارند که آهسته رهش هستند بنابراین بدون ایجاد التهاب بهتدریج جوشها را بهترمیکنند.لایه برداری معمولاً سه جلسه، به فاصله دو هفته لازم است انجام شود.پس از سه جلسه معمولا پاسخ بسیارعالی وکاهش شدید جوشها مشاهده میشود.از طرف دیگر لایه برداری باعث روشن تر شدن پوست هم میشود.

۲- نوردرمانی:
بررسی ها نشان داده است که نورآبی و قرمز با از بین بردن عامل موثر در جوش در بهبود آن موثر هستند.مکانیسم نابودی P. acne به این صورت است که این باکتری در طول رشدخود ماده ای به نام پورفیرین تولید میکند. این ماده همان ماده ایست که باعث التهاب ضایعات آکنه میشود.این ماده دو طیف نوری یعنی 415 نانومتر(طیف آبی) و 630 نانومتر (طیف قرمز) را جذب میکند.تحریک این ماده توسط طیف خاص نور باعث ایجاد اکسیژن رادیکال درون باکتری خواهد شد.بنابراین باکتری به طور انتخابی تخریب خواهد شد.از بین رفتن باکتری باعث بهبود علائم بالینی آکنه میشود. بهترین دستگاه نوردرمانی دستگاهی است که بتواند همزمان نور آبی و قرمز را از خود تولید کند.معمولا لازم است که بیمار دو بار در هفته به مدت 6-4 هفته به درمان بپردازد تا نتایج ظاهر شوند.

۳- IPL:
آی پی ال منبع نوری مشابه لیزر است که در درمان سریع آکنه موثر است.منبع نوری IPL با استفاده از نور و گرما باعث نابودی P. acnes میشود. از طرف دیگر منبع نوریIPL در درمان قرمزی بعد از درمان آکنه نیز بسیار موثر است.برای از بین بردن قرمزی بعد از آکنه یک تا سه جلسه IPL کافی است.

۴- لیزر PDL:
یکی از روشهای بسیار موثر در درمان سریع جوش صورت استفاده از لیزر PDL است. مکانیسم اثر این لیزرتغییر در عروق غدد سباسه، آسیب حرارتی غدد سباسه و اثرات ضدالتهابی این لیزر است. پی دی ال در از بین بردن قرمزی بعد از آکنه یا جای جوش قرمز بسیار موثر است. تنظیمات دستگاه باید به صورتی باشد که اینجا کبودی نکند. معمولا چند جلسه درمانی به فاصله یک ماه برای درمان لازم است.

۵- لیزر Nd-Yag
یکی از روشهای سریع درمان جوشهای صورت استفاده از لیزر ان دی یگ با پالس بلند است. مکانیسم اثراین لیزر کاملا مشخص نیست ولی سرعت عمل آن بسیار زیاد است و طی یک یا دو هفته اثرات آن ظاهر میشود. عکس زیر فقط پس از یک جلسه درمانی با لیزر است.

۵- آراف فرکشنال:
آراف فرکشنال در کنار اثرات درمانی که برای جوانسازی پوست دارد، برای کاهش چربی پوست و درمان جوشهای صورت مفید است. مکانیسم اثر این است که حرارت تولید شده در درم باعث کوچکتر شدن غدد سباسه و کاهش ترشحات آنها میشود وبه همین دلیل جوشها بهتر میشود.نکته جالب این است که خانمهای که بر اثر مشکلات هورمونی در سنین ۴۰-۳۰ سال هنوز جوش صورت دارند وقتی برای جوانسازی صورت آر اف انجام میدهند از کاهش جوشهای صورت بسیار ابراز رضایت میکنند.
آراف همچنین در درمان جای جوش صورت هم اثر بسیار خوبی دارد. برای مطالعه کامل مقاله آراف فرکشنال اینجا را کلیک کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب

خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب