درمان گودی زیر چشمتزریق فیلردرمان تعریقدرمان سیاهی زیر چشمدرمان زگیل تناسلی
سایت دکتر واعظ

سابسیژن برای درمان اسکار آکنه

سابسیژن چیست و چگونه عمل میکند ؟
سابسیژن عمل جراحی کوچکی است که برای درمان اسکارهای فرورفته پوستی و چروک ها به کار میرود. برای انجام سابسیژن از یک سوزن ویژه به نام نوکور استفاده میشود که لبه تیز آن باعث جدا شدن بافت های فیبروزی میشود که اسکار را به بافت های زیر متصل کرده است. برای آزاد کردن بافت های فیبروتیک و ساخت کلاژن جدید،لازم است که پروسه ایجاد زخم ایجاد شود تا اسکار بهبود داشته باشد. سابسیژن را میتوان با خیال راحت در مطب انجام داد و به راحتی تحمل می شود.

سابسیژن چه کاربردهایی دارد ؟
سابسیژن را میتوان برای تمامی اسکارهای فرورفته که ناشی از آکنه، ضربه، جراحی و حتی آبله مرغان هستند به کار برد. گاهی اوقات سابسیژن برای درمان چروکها و فرورفتگی های ناشی از پیوندهای پوستی و حتی درمان سلولیت به کار می رود.

سابسیژن را در چه مواردی نمی توان به کار برد؟
سابسیژن را در این موارد نمی توان به کار برد:
1- بیمارانی که سابقه اسکار هایپرتروفیک یا کلوئید دارد
2- در بیمارانی که در حال حاضر یا طی ۱۲ ماه اخیر از رتینویید های خوراکی مانند راکوتان استفاده کرده اند.
3- افرادی که مشکلات انعقادی دارند
4- عفونت باکتریال یا ویروسی فعال

سابسیژن چگونه انجام میشود ؟
انجام سابسیژن طی مراحل زیر است:
۱- ابتدا منطقه توسط ماده پاک کننده یا الکل تمیز می شود
۲- لبه های اسکار مشخص می شود و سپس نور طوری تنظیم میشود که فرورفتگی ها کاملا مشخص شود
۳- بی حسی موضعی تزریق میشود
۴-سوزن نوکور با زاویه تیز وارد پوست میشود با حرکاتی که به سمت جلو و عقب و چپ و راست دارد باعث جدا شدن بافتهای فیبروتیک میشود.اگر این حرکات دقیقا در ناحیه درم انجام شود صدای جدا شدن بافت های فیبروز شنیده میشود
۵-با دست به مدت چند دقیقه روی محلی سابسیژن فشار وارد میشود.نکته مهم این است که اگر این حرکات زیر درم انجام شود متاسفانه نتیجه ای از سابسیژن گرفته نمیشود.

پس از سابسیژن چه اقداماتی لازم است؟
بعد از انجام سابسیژن بهتر است که به مدت چند دقیقه یخ روی محل گذاشته شود. بیمار می تواند از آرایش یا کرمهای ضد آفتاب برای پوشاندن محل استفاده کند.اغلب اوقات نیاز به مصرف آنتی بیوتیک نمی باشد.

چند جلسه درمانی برای سابسیژن لازم است ؟
تعداد جلسات درمانی بستگی به نوع اسکار، محل اسکار ، شدت فرورفتگی و شدت درمان انجام شده متفاوت است .اغلب اوقات چند جلسه درمانی لازم است. فواصل جلسات درمانی دست کم یک ماه می باشد

سابسیژن چه عوارضی میتواند داشته باشد ؟
به طور معمول ممکن است در محل سابسیژن یک هماتوم کوچک یا کبودی ایجاد شود. درد محل انجام سابسیژن گاهی اوقات اتفاق می افتد .سایر عوارض در صورت انجام صحیح آن نادر هستند.

چه درمان هایی را میتوان با سابسیژن ترکیب کرد ؟
سابسیژن را می توان با سایر اقدامات درمانی که برای درمان اسکار استفاده میشود،به کاربرد .از جمله این درمان ها می توان استفاده همزمان سابسیژن با رتینوئید های موضعی ،انجام همزمان سابسیژن با درماپن یا کراس یا لیزر فراکشنال نام برد .

نتایج سابسیژن به چه صورت است؟
در صورتی که سابسیژن درست انجام شودنتایج آن می تواند عالی باشد. همانطور که گفته شد ممکن است نیاز به تکرار درمان باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید


خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب