درمان واریسجراحی پلکرینوپلاستیدرمان تاتودرمان سیاهی زیر چشم
سایت دکتر واعظ

حذف عروق مویرگی و واریسی با لیزر

وریدها رگهایی هستند که خون را از بافت ها و ارگان های مختلف به قلب بازمیگردانند . هر ورید یا سیاهرگ دارای دریچههای کنترل کننده ای است که به خون اجازه جریان بطرف قلب را میدهد . اگر دریچه های وریدی دچار نارسائی شده و این عروق بدلایلی توانائی انتقال خون بافت های مختلف بدن به قلب را از دست بدهند ، خون در وریدها باقی مانده و موجب بوجود آمدن بیماری واریس و آشکار شدن بیشتر مویرگ های وریدی زیر پوست خواهد شد .

این مشکل در خانمها و مخصوصا در ناحیه ساق و ران بیشتر مشاهده میشود و باعث میشود که زیبایی این ناحیه تحت تاثیر قرار گیرد. خوشبختانه امروزه با تکنولوژی روز دنیا روشهای درمانی مناسبی برای این مشکل وجود دارد که از جمله آنها میتوان به لیزر و اسکلروتراپی اشاره کرد.

پرسشهای و پاسخ های زیر میتواند مزایای فراوان درمان با لیزر را بازگو کند:

۱-آیا با لیزر میتوان تمامی مویرگ های پوستی را پاک کرد ؟
با اشعه لیزر میتوان مویرگ هایی که قطر آنها کمتر از۴ میلی متر باشد را درمان کرد و نتایج موفقیت آمیزی بدست آورد .برای عروق بیشتر از ۴ میلی متر میتوان از اسکلروتراپی استفاده کرد.(برای اطلاعات بیشتر در مورد اسکلروتراپی اینجا را کلیک کنید.)

۲- آیا بلافاصله بعد از جلسه درمانی میتوان نتیجه مطلوب را مشاهده کرد ؟
بلافاصله پس از جلسه درمانی با لیزر میتوان بسته شدن مویرگها را مشاهده کرد ولی نتیجه کامل معمولا یک ماه بعد از جلسه درمانی بدست خواهد آمد .

۳- برای حذف مویرگ های پوستی توسط لیزر آیا تنها یک جلسه درمانی کافی است ؟
در اغلب افراد فقط یک جلسه درمانی کافی است ولی گاهی به جلسه دوم یا سوم احتیاج است.

۴- یکجلسه لیزر درمانی چقدر طول میکشد ؟
بستگی به تعداد مویرگها ورگهای واریسی ناحیه دارد ولی معمولا جلسه لیزر درمانی کوتاه است .

۵- آیا روش حذف مویرگ های متسع پوستی درد و سوزش نیز بهمراه دارد ؟
در این روش درد زیادی وجود ندارد . در زمان تاباندن لیزر بر روی پوست سوزش خفیفی احساس میگردد . برای کاهش این سوزش و درد میتوان از کرم های بی حسی موضعی استفاده نمود . دستگاه لیزر معمولا مجهز به سیستم خنک کننده است که قبل و بعد از تابش اشعه موضع را خنک میکند این مساله درد ناشی از لیزر را بسیار کاهش میدهد.بهترین سیستم خنک کننده را دستگاههای لیزری دارند که درست قبل از تابش اشعه گاز خنک کننده روی پوست میپاشند.

۶-آیا بعد از درمان با لیزر باید استراحت نمود ؟
بعد از جلسه درمانی نیازی به استراحت نیست و شخص میتواند براحتی زندگی روزمره خود را ادامه دهد . منطقه لیزر شده را باید بمدت یک هفته از نور خورشید محافظت کرد. نیاز به محدود کردن فعالیت، محدودیت ورزش یا استفاده از جوراب واریس نیست.

۷- پاک کردن عروق سطحی پوستی با لیزر عوارض جانبی هم دارد ؟
عوارض جانبی استفاده از لیزر برای درمان عروق مویرگی پوستی بسیار اندک و محدود میباشد . تنها بعضا بعد از لیزر امکان دارد تغییری در رنگ پوست ، دلمه بستن و یا بعضا تاول کوچک دیده شود که گذرا و قابل درمان میباشد.

۸- آیا لیزر عروقی فقط برای ناحیه ساق و ران قابل استفاده است؟
خیر. این روش برای تمامی مویرگها مانند مویرگهای صورت یا کنار بینی یا بعضا در ناحیه بازو قابل استفاده است. افرادی که پس از رادیوتراپی دچار مویرگ میشوند نیز از این روش سود می برند.
برای مشاهده ویدیوی لیزر عروق ناحیه ران اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده ویدیوی لیزر عروق کنار بینی اینجا را کلیک کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب